A   B   C   CS   D   E   F   G   GY   H   I   J   K   L   M   N   NY   O   Ö   P   Q   R   S   SZ   T   TY   U   Ü   V   W   X   Y   Z   ZS

Született: 1989.03.16.

36 alkalommal volt válogatott a következő klubokból: Bari  (1.) Sampdoria  (2.-18.) AS Monaco FC  (19.-20.) FK Krasznodar  (21.-31.) Ural Jekatyerinburg  (32.-36.)
 7 válogatott gólt rúgott

Csapatai (játékosként): 2004–2005 Swietelsky-Haladás , 2005–2012 UC Sampdoria, 2008–2009  US Avellino, 2009–2010  AS Bari, 2012 AS Monaco, 2012– FK Krasznodar

Koman gyermekkorában családjával együtt Szombathelyre költözött. Koman, akinek édesapja szintén labdarúgó volt, pályafutását a helyi Haladásban kezdte. Mindössze tizenöt éves volt, amikor bemutatkozott az NB II-ben. Az első gólt a felnőttek között 2004. szeptember 25-én szerezte, amikor a vendégek sokáig 1–0-ra vezettek, majd a hazai csapat egyenlített és a 81. percben Koman egy lecsorgó lövés után elvetődve, jobbal a hálóba lőtt. Így nyerte meg 2–1-re a mérkőzést a Haladás. Komanra hamarosan külföldről is felfigyeltek, ám a nehézkes átigazolási szabályok miatt csak 2005 nyarán tudta igazolni az olasz első osztályú Sampdoria csapata.

Koman a Serie A-ban 2007. április 7-én mutatkozott be a Torino elleni hazai mérkőzésen, rögtön a kezdőcsapat tagjaként, és adott egy gólpasszt a találkozó egyetlen gólja előtt, amelyet Emiliano Bonazzoli szerzett. A 2007–2008-as szezont a tartalék (Primavera) csapatban töltötte, amellyel bajnokságot és kupát nyert. A siker köszönhető Komannak is, aki az Inter elleni sorsdöntő mérkőzésen győztes gólt szerzett. A 2008–2009-es idényt a Serie B-ben szereplő US Avellinóban töltötte kölcsönben. A szezon végén visszatért a Sampdoriához, amely megint kölcsönadta, ezúttal a Serie A újoncának, a Barinak. A 2010–2011-es szezont már ismét a Sampdoria nagycsapatánál kezdte,és a bajnokságban is rendre szóhoz jutott.2010 szeptember 16-án az UEFA Európa Liga csoportkörében a PSV Eindhoven ellen a nemzetközi kupaporondon is bemutatkozott,méghozzá kezdőként gólpasszal segítette csapatát.2010 október 21-én a Metaliszt Harkiv ellen pedig már első nemzetközi kupagólját is megszerezte,igaz csapata kikapott Ukrajnában.(1-2)A Debreceni VSC elleni 2-0-ra elvesztett találkozón ő viselte a csapatkapitányi karszalagot is.

A 2008-2009-es idényt a Serie B-ben szereplő US Avellinóban töltötte kölcsönben, ahol 28 mérkőzésen 4 gólt szerzett. 2008. december 13-án megszerezte első gólját a Salerno ellen. Az Avellino színeiben Komannak volt olyan mérkőzése is, melyen kettős emberhátránynál is be tudott találni az ellenfél (Modena F.C.) kapujába. A AC Rimini ellen gólpasszt adott, majd az utolsó két mérkőzésén 1-1 gólt szerzett.

2009 júliusában írták alá azt a szerződést, mely szerint Koman a Bari csapatában folytatja kölcsönjátékosként. A bemutatkozása remekül sikerült, hiszen a Ridanna elleni mérkőzésen azonnal gólt szerzett. Eleinte nem találta a helyét, azonban az U20-as világbajnokságon nyújtott teljesítményével kiharcolta, hogy számításba vegyék a bajnokikon is, sőt a Sampdoria is érdeklődve figyelte teljesítményét. 2010. január 30-án a Palermo elleni bajnokin csereként beállva a 84. percben megszerezte pályafutása első Serie A gólját. Második gólját az Udinese ellen szerezte.

2010 nyarán visszatért a Sampdoriába. 2010. szeptember 16-án debütált a Bajnokok Ligájában a PSV Eindhoven ellen és gólpaszt adott Fabrizio Cacciatore-nek. Domenico Di Carlo érkezésével, gyakran a középpálya baloldalán és a közepén játszott, Stefano Gubertivel és Daniele Manninivel alkották a középpályát. 2010. október 21-én megszerezte az első gólját a Bajnokok Ligájában a Metalist ellen, de a Sampdoria 2-1-re kikapott idegenben. 2011. júniusában kiestek az első osztályból. A bajnokságban 24 meccsen lépett pályára, de csak 14-szer volt kezdő.

A másodosztályban is csak perceket kapott. 6 bajnokin lépett pályára és 1 kupa mérkőzésen. 2012. január 6-án a Sampdoria–Varese olasz bajnoki mérkőzésen a 85. percben lépett pályára, majd a 93. percben piros lapot kapott. Ez volt a genovai klub színeiben az utolsó mérkőzése. Ezek után a Brescia és a Sassuolo is érdeklődött iránta. 2012. januárjában a német és az olasz sajtó is arról számolt be, hogy Koman a Bundesliga 2-ben szereplő 1860 München csapatánál folytatja pályafutását.

2012. január 31-én a Ligue 2-ben szereplő AS Monaco csapatába igazolt, négy és fél évre. Február 13-án debütált új klubja színeiben a bajnokságban a Bastia elleni, 1:0-ra elveszített mérkőzésen kezdőként. Négy nappal később az Arles-Avignon vendégeként 2-1-es vereséget szenvedtek Komanék, kezdőként végig a pályán volt és a 38. percben sárga lapot kapott.

Koman csapatkapitánya volt a magyar U17-es válogatottnak a 2006-os luxemburgi U17-es labdarúgó-Európa-bajnokságon, ahol a csoportmérkőzések során egy találatot ért el.
A 2008 júliusában zajló U19-es Európa-bajnokságon a magyar csapat a harmadik helyet szerezte meg. Ezzel az eredménnyel a válogatott kvalifikálta magát az U20-as világbajnokságra, amely Egyiptomban került megrendezésre 2009. szeptember 24. és október 16. között. A tornán bronzérmet szerző magyar csapat kapitányát öt találatáért ezüstcipővel jutalmazta a FIFA (Nemzetközi Labdarúgó Szövetség).
A felnőtt válogatottba Erwin Koeman hívta be először 2010 májusában a németek és a hollandok elleni barátságos mérkőzésekre. A németek elleni vesztes mérkőzésen (0-3) mutatkozott be, méghozzá kezdőként 2010. május 29-én. A 2010-es Európa-bajnoki selejtezőkön már Egervári Sándor lett a szövetségi kapitány, aki az egyiptomi U20-as VB-n is a magyar utánpótlás-válogatott edzője volt. Koman nála már alapembernek számított, a Moldova elleni selejtezőn megszerezte első gólját is 2010. szeptember 7-én, ezzel harcolta ki a válogatott a győzelmet (2-1). Novemberben betalált a San Marino elleni meccsen (8-0), négy nappal később a finnek ellen beállva jó játékkal és gólpasszal segítette fontos győzelemhez a válogatottat (2-1).

(Forrás: Wikipédia)

Sikerei: 2007-2008-ban Koman tagja volt a Sampdoria korosztályos csapatának, amely megnyerte a Giacinto Facchetti egykori, neves olasz labdarúgóról elnevezett országos kupát.