Előző 396. Nemzetek Európa Kupája selejtező, 1. forduló (II. Európa-bajnokság - Spanyolország) Következő

Kommentár:

Szerettük volna jól kezdeni a kupa sorozatot. A walesiekkel eddig háromszor találkoztunk és a mérlegünk kiegyensúlyozott volt. Egy döntetlen, egy vereség, egy győzelem. A gólarány 6-6.

Remek játékot mutatott a két válogatott. Már az első félidőben világossá tettük azonban, hogy a mai napon nem tudunk elképzelni más eredményt csak a győzelmet. Harcosan, lendületesen és látványosan játszott csapatunk. A szünetig egygólos előnyt szereztünk.
A második félidő elején Sándor , aki az egész mérkőzésen kiváló teljesítményt nyújtott, ismét brillírozott. A 16-osnál járt, amikor kicselezte a rátámadó balhátvédet, azután a középhátvédet is. Ekkor a kapus támadta meg és jobbszélsőnk már nagyon kiszorított helyzetben volt. Csakhogy ebből a nehéz szögből is észre vette, hogy a kimozduló kapus és a jobbkapufa között van akkora rés, amin keresztül a labda éppen el tud jutni a hálóba. Nem véletlenül hívták ezt a góllövésre szinte alkalmatlan szöget Sándor-szögnek. Be is vágta az elképedt Millington mellett a harmadik magyar gólt.

Válogatottunk kétgólos előnyt szerzett a visszavágóra és ez megnyugtatónak tünt.