12 Szürketaxi FC  26 5 4 17 36 75 33% 14
13 Kassai AC  26 5 3 18 29 79 27% 13
14 NEMZETI SC  26 2 0 24 15 24 39% 4
Kommentár

Az egész bajnokságra a hiszterizálódó, szélsőséges belpolitika nyomta rá a bélyegét. Június 09-én a vallás- és közoktatásügyi miniszter javaslatára a belügyminiszter felfüggesztette az MLSZ önállóságát, mert "nem keresztény és nemzeti érzelmű", és élére miniszteri biztost, Gidófalvy Pált nevezete ki.

Az országban kialakult légkör a csapatokat is érzékenyen érintette. A Phöbus  ezt az "új szellemiséget" nem bírta elviselni és visszalépett a bajnokságtól. Később, kilenc forduló után a Nemzeti  is úgy döntött nem vesz részt tovább az egyre inkább átpolitizálódott bajnokságban. Mindkét csapat fel is oszlott.

A magyarországhoz csatolt dél-szlovákiai Kassai AC  is bekerült az NB I.-be. Más módon is jelent meg új név, a Gamma , amely a Budafok  és a gyári csapat összeolvadásából jött létre. Ugyanilyen módon akart felkerülni a csepeli Weisz Manfréd SC  is. Egybe olvadt volna a Taxisokkal , de ezt nem is nagyon titkolt politikai okok miatt nem engedélyezték.

A Kispest  jól kezdett. Gallowich Tibor  bevezette és következetesen alkalmazta csapatánál a WM rendszerű játékot. S bár sokszor akadozott a gépezet az őszi időszakot az első helyen zárták. A tavasz azonban meghozta a kifáradást és a vissza esést.

Tavasszal a Hungária  vette át a vezetést és hét ponttal is megelőzte a Ferencvárost . De a rangadón kikapott a zöld-fehérektől, aztán a szegediektől és döntetlent ért el Szolnokon  is. Súlyosbította a helyzetét, hogy Feldmann  edző agyvérzést kapott.

Két forduló volt vissza, amikor a bajnokság állása a következő volt: 1. Hungária  36 pont 61-31, 2. Újpest  36 pont 57-31, Ferencváros  35 pont 64-30.

Következett a Hungária -Újpest  rangadó a Megyeri úton, a játékvezető Iványi Mihály. Gyors gólok után a félidőben a Hungária  3-0-ra vezetett. A második félidő elején Zsengellér  szépített 3-1. A 14. percben a labda az alapvonalon túlra gurúlt, a Hungária  védője Bíró  nem is futott utána. Zsengellér  azonban beadta és Kocsis befejelte. Hiába tiltakoztak a kék-fehér játékosok a bíró miután megkérdezte a partjelzőt (Becskő József volt az, aki 1945 után az MLSZ elnöke lett), megadta a gólt 3-2. A 38. percben ismét egy vitatott gólt szereztek az újpestiek. A gólszerző a Hungária  játékosai szerínt kézzel tette maga elé a gól előtt a labdát, a játékvezető, viszont a Ádámnak hitt, aki azt állította mellel vette maga elé. Ezzel kialakult a 3-3-as végeredmény. A Ferencváros  ugyanezen a napon 6-0-ra nyert a Törekvés  ellen, máris mindhárom csapat 37-37 ponttal állt.

Az utolsó forduló eredményei: Újpest FC -Kispesti AC  0-0, Hungária FC -Gamma FC  2-1, Ferencváros -Taxisok  7-1.

A bajnokságot azonos pontszámmal, de jobb gólkülönbségével a Ferencváros  nyerte a Hungária  előtt.

A legnagyobb különbséggel 8-0-ra a Szombathelyi Haladás VSE  győzte le a Bocskai SC -t. Kilenc gól három mérkőzésen is esett. Ferencváros -Kassai AC  8-1, Hungária -Szombathelyi Haladás VSE  7-2, Kispesti AC -Kassai AC  8-1.

Kiesett a Taxisok  (ezután anyagi okok miatt fel is oszlott), Kassai AC , Nemzeti SC  (illetve visszalépett). Feljutott a BSzKRT , a Diósgyőri MÁVAG , a Salgótarjáni BTC , a Tokod  és a Wiesz Manfréd SC .

Az NB II-ben már három csoportban folytak a küzdelmek 14-14 csapattal, tehét összesen 42 gárda küzdött az élvonalba kerülésért. Ezért volt három kieső.

A miniszteri biztos kinevezésével a szövettség adminisztrációs költségei az előző évinek a dupélájára nőttek. A csapatoknak pedig alig volt bevétele. A Ferencváros  20.000 pengő segélyt kért a fővárostól. Még ennek a nagyon népszerű és vezető együttesnek sem volt annyi nézője, hogy elegendő bevételt tudjon produkálni. A profizmus is veszélybe került, hiszen az együtteseknél gyakran előfordúlt, hogy nem tudták kifizetni a játékosaikat. A Szolnoki MÁV  játékjoga fel is volt függesztve, mert a bírói díjakkal adós maradt.

A Hungária  csapatát görög-török túrája miatt a miniszteri biztos 1000 pengőre büntette. Az ok, a túrát "nem megfelelő" vezetővel bonyolította le.