Időpont: 1986.06.09. Helyszín: León, Campo Nuevo-stadion Térkép
Vezette: Da Silva, portugál Nézőszám: 25000

Góllövők: Stopyra/30 , Tigana/62 , Rocheteau/84

Cserék: Hannich Péter  -> Nagy Antal  /46 , Papin -> Rocheteau /61 , Kovács Kálmán  -> Bognár György  /65 , Stopyra -> Ferreri /70

Kiállítások: nem volt kiállítás
Kommentár:

Még lett volna lehetőség a továbbjutásra, de ehhez mindenképpen le kellett volna győzni a francia csapatot. Ez viszont a "gallok" kiesését jelentette volna, ezért tudni lehetett, hogy nekik is lesz ehhez egy-két szavuk. (Azt a helyzetet ami akkor állt volna elő, ha Kanada legyőzi a Szovjetúniót (gyakorlati lehetetlensége miatt) figyelmen kívül hagytuk. Már akkor is.) A franciáknak persze a döntetlen elég lett volna, de nekünk az ugyan úgy a kiesést jelentette mint a vereség.
Komoly gondokat jelentett a magyar csapat összeállítása, amin nem is lehet csodálkozni.

A francia csapat nem úgy kezdett játszani, mint akik megelégszenek a döntetlennel. Ügyes ritmusváltásokkal már ekkor is gyakran hozták zavarba védelmünket, de ekkor még a hősies akarat segített. Látni lehetett azonban, hogy igazi esélyünk nincs a frissen, szervezetten játszó ellenfelünkkel szemben.
30.perc: A jobboldalról, a 11-es pont magasságából Giresse küldte a labdát ívelten a másik oldalon az ötösnél szabadon álló Stopyrá-hoz, aki a védelemtől cseppet sem zavartatva fejelt a kapu bal oldalába. 1-0
A második félidő elején, két perccel a kezdés után, még megcsillant a lehetőség, hogy egyenlíthetűnk és azután, talán... Détári  küldte kapura a labdát, ami kipattant a francia védőkről, éppen Esterházy  elé. Elindúlt jobbfelé, a pálya széle felé, de hírtelen Dajká hoz sarkallt, aki kapásból bombázott. A labda a felső kapufát találta el és lepattant a gólvonalra. Innen azonban Bossis-nak sikerült szögletre mentenie.
62.perc: Rocheteau indította a baloldalon előre törő Tiganá-t és ő tizennégy méterről nagy erővel a jobb alsó sarokba lőtt. 2-0
84.perc: A francia kapus hosszú kirúgással küldte a labdát a baloldalon üresen maradt Platini-hoz. ő bevezette a labdát a 16-oson belülre, majd a másik oldalon érkező Rocheteau elé tálalt, aki hat méterről előrevetődve juttatta a hálóba a labdát. 3-0

Nem tudtuk még megnehezíteni sem a francia válogatott győzelmét. Sajnos megállapítható, hogy a továbbjutás számunkra már egy héttel ezelőtt, a Szovjetúnió elleni mérkőzésen elveszett. Akkor ugyanis olyan megrendítő "ütést" kapott a csapat, amiből egy hét alatt nem lehetett "észhez térni". Rengeteg elmélet született a kudarc okairól, de ezeket nem érdemes itt sorolgatni. A tények, tények maradtak.
Rögtön a mérkőzés után Mezey György  szövetségi kapitány is lemondott és a csapattal együtt hazautazott.