Svédország

Időpont: 1938.06.16. Helyszín: Párizs, Parc des Princes
Vezette: Leclerq, Francia Nézőszám: 28000

Szövetségi kapitány: Dietz Károly dr.

Góllövők: Nyberg/1 , S. Jacobsson/21 , Titkos (Titschka) Pál /37 , Zsengellér Gyula /38 , Sárosi (Stefancsics) György dr. /67 , Zsengellér Gyula /85

Cserék: nem volt csere

A svéd és a magyar válogatott edzői jól ismerték egymást, hiszen az MTK-ban együtt játszottak. Csapatunk edzője Schaffer  volt az északiaké pedig Nagy József.

A játékvezető sípjelére elkezdődött a mérkőzés és nem úgy ahogy mi vártuk.
1.perc: A svédek megszerezték a magyar kirúgást és Nyberg a megkapott labdával azonnal a kapunk felé iramodott. Átjátszotta magát Bíró n, aki ettől szinte megdermedt. Már csak Szabó val állt szemben, aki szintén dermedten állt, még kifutni is elfelejtett. A szélső mintegy hét méterről helyezte a labdát a kapu ellenkező sarkába. 0-1
Alaposan "pofon verte" ez a gól a válogatottat. Eltartott vagy húsz percig mire lassan észhez tértek. Szerencsére ez idő alatt nem kaptunk újabb gólt.
21.perc: Toldi , Sárosi  a labda útja, majd Titkos  kapja a bal szélen. Elfut vele és beadja Zsengellér nek, aki előredőlve erősen fejeli a jobb sarokba. Két svéd is igyekszik menteni. Jacobsson el is éri a labdát, de már csak beljebb tessékelni tudja. Öngól. 1-1
37.perc: Toldi  egy csel után Sárosi  elé játszik, aki azonnal továbbítja a labdát Titkos hoz. A szélső előre iramodik, becsapja Eriksont és a kapu felé kanyarodik. Amint a 16-oson belülre ér már lendül is a lába és a labda sebesen süvítve vágódik a bal sarokba. 2-1
38.perc: Fut a következő támadás. Sárosi  Sash oz passzol és igyekszik befelé, hogy jó helyen tudja vissza kapni a labdát. Az repül is befelé, de nem jön igazán lövésre, ezért Sárosi  tovább teszi Zsengellér nek, aki hatalmas erővel félmagasan lő a kapu bal oldalába. 3-1
67.perc: Sárosi , Zsengellér  majd Sas  a labda útja és a beadás már az ötös sarkán találja Sárosi t, aki védhetetlenül fejel a kapu jobb oldalába. 4-1
85.perc: Lázár  indítja Turay t. Källgren szerelni próbál, de az elpattanó labdát Sárosi  megszerzi és már adja is Zsengellér nek, aki nagy iramban tör előre és tíz méterről úgy vágja félmagasan a kapuba a labdát, hogy a kapus meg sem tud mozdulni. 5-1

A mérkőzésről talán elég az egyik, legnagyobb párizsi lap a Paris Soir: "A magyarok briliáns játékukkal szétrobbantották a svéd csapatot."
De ami a legfontosabb bejutottunk a döntőbe!