Előző 214. Világbajnoki döntő (3. VB Franciaország) Következő

(3:1)

Időpont: 1938.06.19. Helyszín: Párizs, Stade de Colombes Térkép
Vezette: Capdeville, Francia Nézőszám: 65000

Szövetségi kapitány: Dietz Károly dr.

Góllövők: Colaussi/6 , Titkos (Titschka) Pál /8 , G. Ferrari/17 , Colaussi/35 , Sárosi (Stefancsics) György dr. /70 , G. Ferrari/82

Cserék: nem volt csere

Már a döntőbe jutás önmagában is hatalmas sikernek számított. Főleg annak figyelembevételével, hogy a magyar foci annyi problémával küszködött az elmúlt időszakban. De mint tudjuk: evés közben.... Az összeállításban történtek vitatható változtatások. Megbontották a Korányi -Bíró  hátvédpárt, Toldi  helyett pedig Vincze  került a csapatba és emiatt Zsengellér  megint átkerült baloldalra.
Ismét szembekerültünk hát az olaszokkal, akikkel annyi, sajnos az utóbbi 13 évben nyeretlen, csatát vívtunk. De talán most! Bizakodtak és féltek is a játékosok.

6.perc: Magyar szabadrúgás után szöglet következett. Az olaszok kivágták a labdát, pontosabban Biavati elé, aki becsapta Lázár t lefutott és beadott. Piola azonnal továbbított Colaussinak, aki a kapuban ragadt Szabó  mellett a jobb sarokba lőtt. 1-0
8.perc: Sas nál a labda, aki kiteszi a szélre Vincze  nek. Vincze  Sárosi  elé küldi tovább ő fantasztikusan veszi észre Titkos t a másik oldalon és átemeli neki a labdát. Titkos l eveszi az átadást és óriási erővel lő a bal felső sarokba, a kétségbeesetten vetődő kapus mellett. 1-1
17.perc: Egy olasz támadás végén Ferrari lőhetne, de inkább Meazza-nak passzol, aki Piolához továbbít. ő tiszta helyzetben kapja és félmagasan a bal sarokba lő. 2-1
35.perc: Mi támadunk, de elveszítjük a labdát és Andreolo hosszú átadást küld Colaussihoz. Az olasz szélső előszőr Szalay t hagyja ott, majd becsapja Polgár t és 10 méterről lő a kapuba. 3-1
70.perc: Polgár  viszi előre a labdát. Passzol Sárosi nak ő pedig azonnal tovább Zsengellér  elé. Zsengellér m ár lőhetne, de a befutó Sárosi  jobb helyzetben van ezért visszaadja és Sárosi  jobb belsővel beteszi a második magyar gólt. 3-2
82.perc: Ferrari indítja Biavatit, aki lefutja Lázár t és Bíró  sem tudja vele tartani az iramot. Akár lőhetne is, de inkáb beadja a 11-es pont környékén várakozó Piolának, aki azonnal lő. 4-2

Mindenki elismerte: az olasz győzelem megérdemelt volt. Magabiztosabb, gyorsabb, modernebb focit játszottak. Az összeállítást lehet vitatni, de...
Az ezüstérem nagyon szép siker volt. Örüljünk neki!
Ami az olaszokat illeti. Továbbra sem sikerült legyőznünk őket. Még Tabi László egyik írásában is szerepel ez a fájdalmas pont. Humorosan, de kissé keserűen:
"-Mondja, fogok én még magyar győzelmet látni az olaszok ellen?