11 Salgótarjáni BTC Salgótarjáni Bányász Torna Club  26 9 4 13 30 46 40% 22
12 Csepel SC  26 6 10 10 33 51 40% 22
13 SZEOL SC  26 7 6 13 37 63 37% 20
14 Dunaferr SE  26 6 4 16 37 57 40% 16
Kommentár

1954. Ez is egy a magyar labdarúgás nagy évei közül. Az elveszített (elvett?) világbajnokság éve, a 7-1-es magyar-angol éve, a rengeteg csodálatos válogatott eredmény éve és tetejébe még a klubok nemzetközi mérkőzései is.

Mindeközben pedig a bajnokság mindig háttérbe szorult. Hol ezért, hol azért maradt el mérkőzés.

A leginkább a Honvéd  volt leterhelve. A rengeteg válogatott játékos miatt és a nemzetközi mérkőzések miatt nagyon rapszódikusan és sok sérülttel csinálta végig az idényt. Volt olyan, hogy öt mérkőzéssel is le volt maradva. Igaz a Vörös Lobogónál  is maradt el két fordulót a túrái miatt. Nézzük csak mikor is játszotta a Honvéd  a mérkőzéseit. Az eleje szinte a megszokott módon indult: március 7, 14, 22, 28, április 3, 24, május 1, 8. Itt azonban nagy szünet következik, hiszen jött a VB. A folytatás: szeptember 3, 5, október 3, 18, 27, 30, november 3, 7. Most egy kis túra a csapattal és november 22, 24, 27 (!) december 1,4. Most Glasgow, Wolverhampton, azután december 19, 26, 31 és maradt még január 5-re és 9-re is.

Sok volt a sérülés, de Kocsis  minden meccsen játszott és nagyrészt neki köszönhető, hogy végül most is a Honvédé  lett az aranyérem.

A Vörös Lobogónak  csak két ponttal sikerült megelőznie a remekül hajrázó Kinizsit .

Régen látott nagy gólkülönbséggel 14-0-ra győzött a Bp. Vörös Lobogó  a Szegedi Haladás SE  ellen. De még ennél is esett több gól mégpedig az 1955. január 9-én játszott Bp. Honvéd SE -Bp. Vörös Lobogó  találkozón az eredmény 9-7. Ennyi gólt csak a kezdeti időkben rúgtak a csapatok.

Kiesett a Szegedi Haladás  és a Sztálinvárosi Vasmű . Feljutott a Szolnoki Légierő  és a Pécsi Dózsa . Valójában a Kőbányai Dózsa jutott volna fel, de a dózsások vezetősége úgy gondolta jobb lenne ha nem mégegy fővárosi csapat szerepelne az NB I-ben. Ezért azt a döntést hozták, hogy a Kőbányai Dózsa összeolvad a Pécsi Dózsával , mégpedig pécsi székhellyel. Így egy vidéki csapat jutott fel.

1955. január 9. A nagy rangadó napja. A Bp. Honvéd SE  és a Bp. Vörös Lobogó  összecsapása. A bajnokság sorsa már eldőlt, de így is 25.000 néző volt kíváncsi a két csapat játékára. A pályát letakarították a hótól, de a félretolt halmok is olvadtak rendesen, mert megenyhült az idő és eső is esett. Óriási sártengerré vált a pálya. A két csapat azonban olyan játékot produkált, hogy száraz pályán sem kell jobb. Mindent bele adtak és az első félidő állása 7-3 a Honvéd  javára. A második játékrész sem maradt el az első mögött. Végül 9-7 lett az eredmény. Ez azt jelenti, hogy átlagban még hat percet sem kellett várni egy-egy gólra. Ennek ellenére nagyon magas színvonalú mérkőzés volt. A labdarúgás ünnepe.