(1:0)

Időpont: 1949.06.19. Helyszín: Stockholm, Rasunda-stadion Térkép
Vezette: Van der Meer, Holland Nézőszám: 38000

Szövetségi kapitány: Sebes (Scharenpeck) Gusztáv

Góllövők: Budai II. (Bednarik) László /26 , Kocsis Sándor /48 , Jepsson/81 , Green/84

Cserék: Deák Ferenc  -> Puskás (Purczeld) Ferenc  /41

A svédek biztos győzelmet vártak csapatuktól, hiszen 1948-ban olimpiát nyertek, ez év tavaszán pedig több góllal legyőzték az íreket és az angolokat is. Szövetségi kapitányuk meg is jósolta: "Két góllal nyerünk a magyarok ellen..."

A mérkőzés folyamán azután úgy látszott a két gólban igaza lesz, csak nem nyernek hanem veszítenek. Mindkét félidőben elhelyeztünk egy-egy labdát a svédek kapujába. Remekül játszott a csapatunk. Különösen Szusza Ferenc , akinek fantasztikus cseleit, rendkívüli erejű lövéseit még a hazai közönség is kénytelen volt tapssal jutalmazni. Már csak kilenc perc volt vissza és még mindig 2-0. Ekkor a svédek összekapták magukat, bár eddig sem mondhatni, hogy feladták volna, küzdöttek végig, de most... A találkozó végét jelző sípszóig kétszer találtak a kapunkba, így végül döntetlennel ért véget a talákozó.