Magyarország
1:2 | ||
(0:1) |
Csehszlovákia
Időpont: | 1927.10.09. | Helyszín: | Budapest, Hungária út |
Vezette: | Braun, osztrák | Nézőszám: | 40000 |
Amsel (Angyal) Ignác
Fogl (Fogoly, Újpesti) II. Károly
Fogl (Fogoly, Újpesti) III. József
Borsányi Ferenc
Bukovi (Bukovai) Márton
Vámos Ernő
Ströck (Török) Albert
Konrád II. Kálmán
Orth (Faludi) György
Hirzer (Híres) Ferenc
Kohut (Kohaut) Vilmos
Planicka
Perner
Seifert
Kolenaty
Kada
Hajny
Podrazil
Swoboda
Silny
Puc
Kratochwill
Szövetségi kapitány: Kiss Gyula
Góllövők: Podrazil/45 , Silny/49 , Kohut (Kohaut) Vilmos /72
Cserék: nem volt csere
Kiállítások: nem volt kiállítás Kommentár:
Ezt a mérkőzést sokáig nem tekintette hivatalosnak az MLSZ mivel a profi szövetség rendezte. Utólag 2000-ben bekerült a hivatalos találkozók közé.
Nem várhatott a csapat könnyű mérkőzést, hiszen még mindenki élénken emlékezett a közel fél éve prágában játszott találkozóra, amikor a hazaiak 4-1-re diadalmaskodtak. Ugyanakkor a visszavágás vágya is erősen fűtötte a mieinket és ez bíztató volt. A kezdés után a cseh csapat a rossz emlékeket élesztette fel azonnali és veszélyes támadások indításával. Szerencsére ez csak pár percig tartott. A mieink észbe kaptak és átvették a játék irányítását. Gyakorlatilag az egész félidőt végig támadtuk. Sok akció, semmi eredmény. Néha a csatárok ügyetlenkedtek és a lövések mellé szálltak, többnyire azonban a cseh védelem hárított sikeresen élen a zseniális kapuvédővel Planicka-val. Óriási volt a nyomás ellenfelünkön. A félidő vége előtt mindenki azon csodálkozott, hogy a cseheknek sikerült megúszniuk kapott gól nélkül, amikor... Mint az első percben, most is Silny játszott Podrazilhoz aki kapura is küldte a labdát. Van azonban különbség Amsel most is eléri a lövést, de a kapufáról mégis a hálóba került a labda.
A második játékrész szintén a csehek támadásokkal kezdődik. Szöglet utáni fejes vágódott a kapufáról a játékosok közé és a kavarodást kihasználva Silny a kapunkba kotorta a második gólt. Ettől kezdve megint mi támadtunk, de kevés hatékonysággal. A vendégek "portása" szinte csodákat művelt. Olyan lövéseket hárított, amelyeket emberi számítás szerínt nem lehetett védeni. (Embernek nem is, de Planicka...) Már közel félórája folyt a játék a második játékrészben, amikor Bukovi két ellenfelét átjátszva indítja Orth ot, aki továbbadja Ströcknek. Az ő éles, lövésszerű beadására Kohut érkezett villámsebesen és két méterről védhetetlenül rúgta a jobb sarokba az egyetlen magyar gólt. Ezután a magyar nyomás fokozódott. Minden pillanatban várni lehetett az egyenlítést, de minden helyzet kihasználatlan maradt. Már csak három perc volt vissza, játékosaink az utolsó rohamokra igyekeztek öszpontosítani minden energiájukat, amikor a bíró lefújta a mérkőzést. Teljes volt az értetlenség. A közönség beözönlött a pályára, a játékosok bevonultak az öltözőkbe. A félreértés tisztázódott, a mieink gyorsan visszatértek a játéktérre, de a cseheket nagyon sokáig kellett győzködni, mire végre hajlandók voltak lejátszani a hátra lévő három percet. Sajnos az eredmény a találkozó valódi végéig sem változott.
Még tíz perc sem volt a cseh csapaté, de ennyi elég volt nekik a győzelemhez. Általános volt a vélemény, hogy mi nagy akarással, fölényben játszottunk, ellenfelünk viszont szervezettebben játszott és sikerükben nagy része volt kitűnő védelmüknek. Csapatunkban a legjobb játékot Orth produkálta, aki hosszú kihagyás után lépett újra pályára féltek is beállításától, de messze a várakozás felett teljesített. Válogatott szerepléséseinek méltó befejezése volt a találkozó, de akkor ezt még sem ő sem más nem tudhatta.
A találkozót Kiss Gyula szövetségi kapitányi ténykedéséhez sorolják, de a profi csapatnak a vezetője akkoriban Máriássy Lajos dr . volt, aki korábban és később is betöltötte a kapitányi tisztet is.