7 Salgótarjáni BTC Salgótarjáni Bányász Torna Club  30 13 4 13 71 60 55% 30
14 Szegedi VSE  30 9 6 15 53 68 44% 24
15 Elektromos SE  30 9 2 19 60 97 39% 20
16 Budapesti Előre SC  30 4 8 18 50 102 33% 16
Kommentár

A belpolitikai helyzet odáig fajult, hogy a nem árja sportolókat már nem csak a játékból de a nézőtérről is kitíltották, sőt már áldozatai is voltak a üldözéseknek, elhurcolásoknak (Pl.:Braun, Bakos, Vidor, Brüll).

A magyar labdarúgó bajnokságban előszőr esett meg, hogy vidéki csapat tudott az elsőhelyen végezni. Ez a csapat a már az előző idényben is jól szereplő Nagyváradi AC  volt. Csak kicsin múlott, hogy mindjár a második helyre is nem egy vidéki csapat futott be. A Ferencvárost  csak jobb gólaránya segítette a második helyre és így lett harmadik a Kolozsvári AC .

A nagyváradiak  biztosan, óriási előnnyel nyerték az idényt. 13 pontos előny! Erre nem volt példa sem előbb, sem azóta. Nagyszerű játékosok alkoták a csapatot, akik gyakran voltak a válogatott vendégei is.

Az Újvidéki AC -Elektromos FC  találkozója a legnagyobb gólkülönbségü győzelmet hozta és egyben itt esett a legtöbb gól is. A végeredmény 15-3.

Kiesett a Kinizsi-Vasas,  a Tisza Szegedi VSE , az Elektromos FC  és a BSzKRT . Feljutott a Budapesti MÁVAG , a Ganz VTSE , a Szentlőrinci AC  és a Zuglói Danuvia .

A NAC  nehéz mérkőzést vívott a Vasassal  és a csata 1-1-el zárult. A jelenlévő 20.000 néző szinte baloldali tüntetést rendezett bíztatva és ünnepelve a piros-kék gárdát. Nem is lehetett ez következmény nélkül. Másnap felfüggesztették a csapat önkormányzatát, miniszteri biztost neveztek ki a csapat élére. Az egyesület megszüntetése kockázatos lett volna ezért csak a felügyelet és névváltoztatás mellett döntöttek. Előszőr "Nehézipari Munkások Nemzeti Sport Köre", azután a "Nemzeti Vasas" név került elő, de végül a Kinizsi-Vasas  mellett döntöttek.

Érdekes mérkőzést vívott a NAC  az Elektromossal , aki eredetileg ki sem akart állni, de végül a szövettség nyomására tartalékokkal és ifjúságiakkal utazott Nagyváradra. Két góllal vezettek a hazaiak, de az akkor az Elektromosban  játszó Hidegkuti  szépített. Sőt a vendég csapat a második félidő 18. percében egyenlített is. A játékvezető megadta a gólt, de a NAC  játékosai és természetesen a közönség hevesen tiltakozott. Végül sikerült a bírót az egyik partjelzőhőz rángatni, aki lest vélt látni. Most a játékvezető visszavonta a gólt és magára vonta az Elektromos  játékosok haragját. ők a másik partjelzőhöz akarták rángatni, de ez már nem sikerült, a gól érvénytelen maradt. Hidegkutit  és Kállait az Elektromosból  a heves és bizonyára nem úri modorú reklamálás miatt a bíró kiállította, de csak nagy nehézségek árán sikerült eltávolítani őket a pályáról. Ezután az Elektromos  játékosai minden labdát messze elrúgtak, néha még a lelátón is túlra. A játékvezető figyelmeztette a csapatkapitányt, mire az a lábához kapott és jelezte, hogy meghúzódott, ezért levonult a pályáról. Majd percenként ugyanezt jelentette a bírónak még három játékos. Ennek eredményeként az Elektromosban  csak öt labdarúgó maradt a pályán. A szabályok szerínt a második félidő 34. percében a mérkőzés félbe is szakadt. A megmaradt Elektromos  gárda felsorakozott a pálya közepén és elbúcsúzott a 6000 váradi nézőtől. A fegyelmi tárgyaláson a kiállítottak 3-3, a "meghúzódottak" 2-2 havi eltiltást kaptak.