Görögország
2:0 | ||
(2:0) |
Magyarország
Időpont: | 2007.06.02. | Helyszín: | Iráklion, Pankrítio Stádio |
Vezette: | Bo Larsen, dán | Nézőszám: | 19000 |
Chalkias Konstantinos
Seitaridis Giourkas
Kyrgiakos Sotirios
Anatolakis Georgios
Torosidis Vasilis
Katsouranis Kostas
Basinas Angelos
Karagounis
Amanatidis Ioannis
Gekas Theofanis
Charisteas Angelos
Végh Zoltán
Csizmadia Csaba
Balogh Béla
Juhász Roland
Bodor Boldizsár
Vadócz Krisztián
Tóth Balázs
Tőzsér Dániel
Hajnal Tamás
Gera Zoltán
Priskin Tamás
Szövetségi kapitány: Várhidi Péter
Góllövők: Gekas/16 , Seitaridis/29
Cserék: Bodor Boldizsár -> Vanczák Vilmos /40 , Anatolakis -> Pacazoglu /53 , Vadócz Krisztián -> Szélesi Zoltán /74 , Haristeas -> Jannakopulos /80 , Priskin Tamás -> Dzsudzsák Balázs /81 , Amanatidis -> Limperopulos /88
Kiállítások: nem volt kiállítás Kommentár:
Most olyan csapattal kellett szembenéznie Várhidi fiainak, akik valóban és lényegesen előttünk járnak. A címvédő Görögország otthonában léptünk pályára.
Sok vita van a válogatott körül. Nem a kapitány fiatalítási elképzelése a polémia tárgya, sokkal inkább az, ahogyan ezt megvalósítja. Nem mondható el, hogy valódi elképzeléseket, elvárásokat látnánk. Ezekre akkor is szükség van, ha reálisan nézzük a helyzetünket. Nem csodákra kell számítani, de tisztes helytállást, lelkesedést, odaadást el lehet és kell várni. A fiatalokból álló csapatnál voltak olyan jelek, amelyek jogosan keltenek reményt, de aggodalomra is bőven van ok. Visszatetsző az MLSZ elnökének, Kisteleki Istvánnak a megjegyzése, miszerint az eredmények nem érdeklik.
Most ez és a következő Norvégok elleni Európa-bajnoki selejtező sok mindent eldönthet. Bár tét nélkülinek nevezzük, de valójában sokat elárulhat a magyar labdarúgás jelenéről, de legfőképpen a jövőjéről.
Az nem jó jel, hogy Huszti Szabolcs elhagyta a válogatottat. Nem értette miért van az, hogy játéka ellenére bizonytalan a csapatban a helye.
Már a kezdő sípszótól a görögök irányították a játékot. Sorra vezették a támadásokat és ha komolyabb veszélyt nem is jelentettek, de nyugtalanságra bőven volt okunk. Hirtelen azonban egy kontrából előttünk nyílt nagy gólszerzési lehetőség. Gera szerzett labdát a görögöktől, majd meg is lódult vele. Már csak a kapus volt vele szemben, de nem sikerült elrúgnia mellette (fölötte) a labdát, hanem telibe találta. Néhány perc múlva a hazai csapat megszerezte a vezetést. Amanatidisz indult meg, majd beadott Gekasnak, aki három magyaron (Bodor, Vadócz, Tőzsér) is túljutott és tíz méterről kilőtte a kapu bal alsó sarkát. (1-0)
A görög csapat ezután sem hagyott kétséget afelől, hogy ki irányítja a mérkőzést. Sajnos nem jelentettünk komoly akadályt a fizikailag és technikailag is jobb vendéglátóknak. Még nem telt el az első félóra, amikor Seitaridis a félpályáról indult meg a kapunk felé. Döbbenetesen könnyedén jutott el az ötösünkig. Az egyetlen, aki megpróbálta útját állni, míg a többiek szinte csak nézték, Hajnal volt, de próbálkozása nem vezetett eredményre. Az ötös vonaláról azután, úgy hét méterről, laposan a jobb sarokba gurított. (2-0)
A hátralévő negyedórában mit sem változott a játék képe. A legnagyobb helyzet az volt, amikor tíz perccel a vége előtt Végh bravúrral ütötte a felső lécre Gekas fejesét.
A második félidő egy félfordulatos Priskin lövéssel kezdődött. A tizenötről rátűzött labda alig kerülte el a kaput. Az ötvennegyedik percben Torosidis adott be és Gekas nyolc méterről a bal oldali kapufát találta telibe. Öt perccel a vége előtt Végh bravúrja mentett meg az újabb góltól, amikor Karagounis lövését hárította. Az utolsó percben pedig Gera csavart csak centikkel a kapu mellé.
Ezen a mérkőzésen pontosan látszott a magyar labdarúgás legtöbb hibája. Nem volt vállalkozó kedv, nem volt góllövő, nem volt védelem...
Azért mégis... a fiatalokkal kell és csak velük lehet csapatot építeni. Kell a türelem és a megértés... és a józan bírálat és az elvárások és az elképzelések.
Mintha azonban itthon mindezekből nem lenne elég, vagy éppen egyik-másikból túl sok van... ki-ki döntse el...