10 Budapest Honvéd FC  22 6 4 12 40 55 43% 16
11 Szegedi AK  22 4 6 12 35 61 37% 14
12 Pécs-Baranya  22 5 3 14 27 55 33% 13
Kommentár

Jól kezdett az Újpest  mindjárt négy győzelmet aratott, de ezután két döntetlen (Bocskai , Ferencváros ) és egy 4-2-es hazai vereség (Sabária ) következett. Az utolsó őszi mérkőzésén még a Nemzetitől  is kikapott és a harmadik helyen várta a tavaszt közvetlenül a Ferencváros  előtt. Nem várt hiába, mert kitűnő szereplésének és az ellenfelek botlásainak köszönhetően magabiztos öt pontos előnnyel nyerte a bajnokságot.

A Hungária  az őszi szakaszban nem szenvedett vereséget. De a tavasz neki nem hozott szerencsét négyszer is alulmaradt, így meg kellett elégednie a második hellyel. A Bocskai  az őszi szakasz után a második helyen állt végül azonban be kellett érnie a negyedik hellyel.

A legnagyobb különbséggel két mérkőzés végződött, mindkettő eredménye 7-0. Ilyen arányban győzte le a Hungária  a Pécs-Baranyát  és a Ferencváros  a Bástyát . 11 gól esett a Hungária -Budai 11  találkozón, amely 8-3-ra végződött.

Kiesett a Pécs-Baranya , feljutott a Somogy FC . Osztályozó után pedig feljutott még az Attila FC  és kiesett a Bástya SC .

A bajnokság végeztével az Újpest  és a Ferencváros  dél-amerikai túrára indultak. A profi csapatok az anyagi háttér biztosításának egyik módját látták ezekben a túrákban. Ez a kiruccanás azonban nem sikerült fényesen. Az Újpest  sorozatos vereségei miatt az elnök haza rendelte a csapatot. A Ferencváros  csapata nem jött haza idő előtt, de ez a kirándulás nem úgy sikerült, mint a legendás 1929-es.

Erősen visszaesett a labdarúgás iránti érdeklődés. Az 1919-es (04.06. Magyarország-Ausztria) 35.000 nézőhöz képest most egyre csökkenő számban látogatták a válogatott találkozóit (1930.06.01. Magyarország-Ausztria 16.000, 06.08. Magyarország-Hollandia 12.000, 10.26. Magyarország-Csehszlovákia 9.000).