Horvátország

Időpont: 1994.05.18. Helyszín: Budapest, \"AC 23\"-stadion
Vezette: Pucek, cseh Nézőszám: 3000

Szövetségi kapitány: Verebes József

Góllövők: Keresztúri András /51 , Mladenovics/52 , Mladenovics/63 , Keresztúri András /75

Cserék: Kovács József  -> Herczeg Miklós  /46 , Stimac -> Pavlicsics /46 , Proszinecski -> Turkovics /46 , Cvitanovics -> Mladenovics /46 , Lipcsei Péter  -> Hahn Árpád  /53 , Bognár György  -> Jagodics Zoltán  /64 , Puglits Gábor  -> Kuttor Attila  /69 , Andrijasevics -> Szoldo /77

Érdekes, hogy Horvátorszá ellen ez már a negyedik mérkőzésünk volt. Három alkalommal ugyanis már a második világháború előtt (1940, 1942) is megküzdöttünk.

Az első félidőben nem bírt egymással a két csapat és komolyabb esemény is alig történt. A másodikban már több mindent láthattunk. 0-0 után két perc alatt esett két gól és máris újra döntetlen volt az eredmény. A két újabb gól sem változtatott az egálon, csak más számokat kellett az eredményjelzőre írni. A két játékos, Keresztúri  és Mladenovics párharca is döntetlen maradt.

A mutatott játék nem volt igazán meggyőző, de az eredmény mindenképpen sikernek számított.