Időpont: 1953.10.04. Helyszín: ismeretlen
Vezette: Reinhardt, NDK Nézőszám: 50000
Felállás

További információk

Szövetségi kapitány: Sebes (Scharenpeck) Gusztáv

Góllövők: Csordás Lajos /18 , Hidegkuti Nándor /20 , Tóth Mihály /24 , Kacani/40 , Csordás Lajos /42 , Puskás (Purczeld) Ferenc /71

Cserék: Stacho -> Schorf /46 , Pazicky -> Wiecek /46 , Hertl -> Pavlovic /60

Kiállítások: nem volt kiállítás
Kommentár:

Kocsis  és Czibor  fegyelmi, Budai II.  sérülés miatt nem játszott. Ez egy régen látott "dupla nap" volt. Vagyis egyszerre két mérkőzést is játszott a válogatottunk.

Most az első félidei remek játékkal biztosította győzelmét a csapat. A hiányzókat remekül pótolták a cserék. Elsősorban Csordás  remekelt.
A második félidőben már nem voltak olyan átütőek a támadások, de az előnyt még így is sikerült tovább növelni.

A helyi sajtó szerínt magyar válogatott ilyen jól még nem játszott Csehszlovákiában. Mások arról írnak, hogy ennek az új összeállítású csapatnak a játéka semmiben nem maradt el az olimpiai bajnokságot és Európa-kupát nyerté mögött. Ez is mutatja milyen nagyszerű "játékos anyag" rúgta a labdát akkoriban magyar földön!

Ezzel a mérkőzéssel egy időben zajlott Szófiában a Bulgária-Magyarország 1-1, a Népstadionban pedig a Magyar B-Csehszlovák B 2-1, valamint a Magyar B-Bulgária B 3-0 találkozó.