(2:3)

Időpont: 1907.10.06. Helyszín: Prága, Slavia-stadion Térkép
Vezette: dr. Gruss, Cseh Nézőszám: 7000

Szövetségi kapitány: Stobbe Ferenc

Góllövők: Gorszky Tivadar /4 , J. Kosek/8 , Szednicsek János /16 , Weisz Ferenc /25 , J. Kosek/40 , J. Kosek/65 , J. Kosek/86 , J. Bielka/88

Cserék: nem volt csere

A csapatot a válogató bizottság  állította össze.

A félidőben még vezettünk, de már akkor is sok gondot okozott a védelemnek a fantasztikus formában játszó Bielka és a két gólt szerző Kosek. A második félidőben a magyar védelem szinte összeomlott és Kosek újabb gólja, majd két beadása után Bielka lövései adták meg a kegyelemdöfést csapatunknak. A krónikákba így is bekerülhetett volna ez a mérkőzés: Kosek-Magyarország 5:3! Hiszen minden hazai gól végsősoron a kitűnő képességű csatár Kosek érdeme volt. A mieink egyszerűen nem bírtak vele.

(Egyes források szerínt Kosek nem három hanem négy, mások szerínt mind az öt gól szerzője.)