Időpont: 1923.08.19. Helyszín: Budapest, Üllői út Térkép
Vezette: Seemann, Osztrák Nézőszám: 16000
Felállás

További információk

Szövetségi kapitány: Kiss Gyula

Góllövők: Linna/37 , Braun (Barna) József /50 , Braun (Barna) József /53 , Hirzer (Híres) Ferenc /86

Cserék: nem volt csere

Kiállítások: nem volt kiállítás
Kommentár:

Előszőr jártak a finnek Budapesten. Válogatottunkat nem hozta lázba a mérkőzés és a szurkolók sem harapdálták a szájuk szélét izgalmukban.

Álmosan, unalmasan játszott együttesünk. Az északiak lelkesebbek voltak és még az első félidőben meg is szerezték a vezetést. A második félidőben azután összekapták magukat fiaink és gyorsan átvettük a vezetést.
2-1 volt a javunkra, amikor Zsák nak egészen érdekes kalandja akadt a labdával. A finn csapat 11-eshez jutott és Eklöf állt a labda mögé. Neki futott és éppen a lövés pillanatában kapusunk is a labdafelé futott. A labda a kapu mellé szállt. A bíró, a szabályoknak megfelelően, újra rúgatta a büntetőt. Most Linna próbálkozott, de neki sem volt több szerencséje. Éles lövését Zsák  hárította. Végeredményben Braun "Csibi"  irányítása mellett biztos győzelmet arattunk.