Dátum Esemény
1948. 05. 23. 261. Albánia - Magyarország 0:0  ; Balkán-kupa
1948. 05. 02. 259. Ausztria - Magyarország 3:2  ; Európa-kupa
1948. 04. 22. 258. Magyarország - Svájc 7:4  ; Európa-kupa
1947. 12. 30. Olaszországban, egy vitatható gól miatt tömegverekedés kezdődik a Bari - Lecce bajnoki mérkőzés nézői között. A káoszt tovább növeli, hogy a rendőrség a tömegbe lő. Közben a bírónak, akinek az ítélete a botrányt okozta, sikerül az öltözőbe menekülnie. Amikor lecsendesülnek az indulatok 15 halott (ebből 7 rendőr) marad a stadionban.
1947. 10. 19. Előszőr tippelhettek Magyarországon a TOTÓ játékban.
1947. 10. 12. 257. Románia - Magyarország 0:3  ; Balkán-kupa döntő
1947. 09. 14. 256. Ausztria - Magyarország 4:3
1947. 08. 20. 255. Magyarország - Albánia 3:0  ; Balkán-kupa
1947. 08. 17. 254. Magyarország - Bulgária 9:0  ; Balkán-kupa
1947. 06. 29. 253. Jugoszlávia - Magyarország 2:3  ; Balkán-kupa
1947. 05. 11. 252. Olaszország - Magyarország 3:2
1947. 05. 04. 251. Magyarország - Ausztria 5:2  A találkozón tragédia történt. Két helyen is leszakadt a lelátó egy-egy része és közel kétszázan sérültek meg.
1947. 03. 09. A NBS hozzájárult a TOTÓ (embersportfogadás) bevezetéséhez. Fogadni előszőr az év őszén lehetett.
1946. 10. 31. 250. Luxemburg - Magyarország 2:7
1946. 10. 06. 249. Magyarország - Ausztria 2:0  A szünetben két miniszter, valamint a miniszterelnök helyettes meglátogatták a csapatot. Utóbbit akkor még kevesebben ismerték, de később az egész ország hangos lett a nevétől. Úgy hívták: Rákosi Mátyás.
1946. 04. 14. 248. Ausztria - Magyarország 3:2
1946. Az 1945-46-os bajnoki idényben Deák "Bamba" Ferenc , a Szentlőrinci AC  játékosa 66 gólt lőtt. Magyar bajnokságban senkinek nem sikerült többször a kapuba találnia. "Bamba"  20-szor volt válogatott és 29 gólt lőtt. Az ezekből számított mérkőzés átlag 1,45 és ezzel is listavezető. Ez nem minden, mert a játékos pályafutása alatt lőtt góljait tekintve nem csak a hazai, de a nemzetközi mezőnyben is párját ritkítja. Egyes források szerínt ontosan 2000-szer talált az ellenfelek hálójába.
1945. 09. 30. 247. Magyarország - Románia 7:2
1945. 08. 21. A háromnapos mérkőzés sorozatra a Bécs-Budapest találkozó tette fel a koronát. Az eredmény 0-5. A bécsiek nem bírták az iramot. Az egyik bécsi lap tudósításának a címe: "...A magyar labdarúgás meghódította Bécset...".
1945. 08. 20. 246. Magyarország - Ausztria 5:2
1945. 08. 19. 245. Magyarország - Ausztria 2:0
1945. 05. 06. Elkezdődtek a háború utáni első labdarúgó bajnokság küzdelmei.
1945. 04. Az NSB létrehozza az MLSZ-t, kijelöli az elnökséget. Az MLSZ április 29-ig újraigazolásokat rendel el és megszünteti a profizmust.
1944. 05. Rendeletben tiltják el a zsidókat a labdarúgó mérkőzések látogatásától.
1944. Az 1944-45. évi labdarúgó bajnokságot a negyedik forduló után hadibajnoksággá alakítják. Ebben a bajnokságban csak 12 budapesti csapat vesz részt. Ezt sem lehet azonban befejezni. A Ferencváros  - Újpest  mérkőzést a 38. percben, 1:1-es állásnál légitámadás miatt nem lehet folytatni. A december 25-re kiírt újrajátszást is lehetetlenné teszik a harci események. Ez a mérkőzés és bajnokság örökre befejezetlen maradt.
1943. 11. 07. 244. Magyarország - Svédország 2:7
1943. 09. 15. 243. Finnország - Magyarország 0:3
1943. 09. 12. 242. Svédország - Magyarország 2:3
1943. 06. 06. 241. Bulgária - Magyarország 2:4
1943. 05. 16. 240. Svájc - Magyarország 1:3
1943. 03. 14. Beindul a nemzeti levente labdarúgó-bajnokság. 862 csapat, mintegy 10.000 fiatal labdarúgó vesz részt benne, akiknek nagy része a bajnokság végére már a fronton van.
1942. 12. 13. A Lensben lejátszott Racing Lens - Aubry Asturies francia kupamérkőzésen a lengyel játékos, Stephan Stanis egymaga 16 gólt lőtt. Ennél többszőr azóta sem talált be senki egy mérkőzésen a hálóba.
1942. 11. 01. 239. Magyarország - Svájc 3:0
1942. 06. 14. 238. Magyarország - Horvátország 1:1
1942. 05. 03. 237. Magyarország - Németország 3:5
1941. 11. 16. 236. Svájc - Magyarország 1:2
1941. 05. 31. A negyven éves MLSZ nagy ünnepséggel emlékezik meg az évfordulóról, a Magyar Labdarúgás Házában. Miután nem akadt megfelelő nemzetközi ellenfél, így a Ferencváros  Erdély válogatattját fogadta, míg az ifjúságiaknál a Levente - Felvidék mérkőzésre kerül sor. Az MLSZ eddigi fennálása alatt igazolt 183.644 játékost és tagegyesületeinek száma 636.
1941. 04. 06. 235. Németország - Magyarország 7:0
1941. 03. 23. 234. Jugoszlávia - Magyarország 1:1
1940. 12. 08. 233. Horvátország - Magyarország 1:1
1940. 12. 01. 232. Olaszország - Magyarország 1:1
1940. 10. 06. 231. Magyarország - Németország 2:2
1940. 09. 29. 230. Magyarország - Jugoszlávia 0:0
1940. 05. 19. 229. Magyarország - Románia 2:0
1940. 05. 02. 228. Magyarország - Horvátország 1:0