14 Salgótarjáni BTC Salgótarjáni Bányász Torna Club  2 1 0 1 3 4 43% 2
15 SZEOL SC  2 1 0 1 3 3 50% 2
16 Győri ETO FC  2 1 0 1 3 3 50% 2
Kommentár

A szövetség 1950, 1957 és 1963 után immár negyedszer szervezte át a bajnokságok rendszerét. Ezúttal az európai országok többségében honos őszi-tavaszi rendszerű bajnoki küzdelmekre tért át hazánk is.

Az NB I. 16 csapatát két nyolcas csoportra osztották. A csoportokon belül körmérkőzésekkel döntötték el a sorrendet. A két csoport azonos helyezettjei játszották a helyosztókat. A bajnokság érdekessége volt még, hogy nem volt kieső és az NB I/B-ből sem volt feljutó. A csapatok jutalompontokat is kaptak a csoport helyezések alapján (az első nyolc, a nyolcadik helyezett egy pontot.) Ennek az volt a célja, hogy ne csak az első három csapatnak legyen tét a félidényes bajnokság során, hanem a többi együttesnek is. Ezeket a jutalompontokat az 1970-71-es küzdelmekre magukkal vitték a csapatok.

Egy érdekes átigazolási hírről is megemlékezünk: Az FTC  válogatott labdarúgója Szücs Lajos  bejelentette, hogy a Honvédban  kívánja folytatni pályafutását. A Ferencváros  azonban ehhez nem járult hozzá így Szücs Lajos  egy év kényszerpihenőre lett kárhoztatva. Furcsa szabály volt annyi bizonyos...

A bajnoki címet ismét a Baróti Lajos  által vezényelt Ú.Dózsa  nyerte. A dobogóra a Ferencváros  és a Honvéd  került.

A legnagyobb gólkülönbségű győzelem a Bp. Honvéd SE  7-0 arányú diadala volt a Szegedi EOL  felett. A legtöbbször azonban a 7-1-es Videoton SC -Szombathelyi Haladás VSE  mérkőzésen találtak a kapuba.

Kieső és feljutó nem volt.

A labdarúgó VB-re - a csehek elleni emlékezetes Marseilleben elszenvedett vereség miatt - nem sikerült kijutnunk.